Pirometre Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Pirometre Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

Pirometre anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Pirometre Nedir, Pirometre Ne Anlama Gelir, Pirometre Ne Demektir, Pirometre Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Pirometre ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Pirometre Anlamı

Yüksek sıcaklıkları ölçmeye yarayan aygıt. Değişik türleri vardır. Platin dirençli termometreler ve ısılçift ilkesiyle çalışan pirometrelerin, sıcaklığı ölçülecek cisimle temas hâlinde olmaları gerekliliği vardır. Oysa optik ve ışınım pirometreleri uzaktan kullanılabilir. Optik pirometre, ışık saçan bir filamanınkiyle sıcak cisimden yayılan ışığın şiddetini karşılaştırarak, ışınım pirometresi ise sıcak cismin yaydığı ısı ışınımını bir ısıl eleman üzerine düşürerek çalışır.

Pirometre Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır
Konu ile ilgili aramalar: Pirometre Nedir Pirometre ödev ara Pirometre kelime anlamı Pirometre sözlükte ara Pirometre ansiklopedi bilgi bankası ara Pirometre ne demek Pirometre neye denir

Pirometre ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver