Pırasa Nedir Nerede Yetişir, Yararları Ve Faydaları Nelerdir Hakkında Bilgi

Pırasa Nedir Nerede Yetişir, Yararları Ve Faydaları Nelerdir

Pırasa anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Pırasa Nedir, Pırasa Ne Anlama Gelir, Pırasa Ne Demektir, Pırasa Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Pırasa ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Pırasa Anlamı

Pırasa Nedir Nerede Yetişir, Yararları ve Faydaları Nelerdir
Zambakgillerden, sapından yararlanılan, çok yıllık bir kış sebzesi. Anayurdu Doğu Akdeniz ile Yakın Doğu olan pırasa dünyada yaygın olarak yetiştirilir. Serin iklimi sever. Nemli, humuslu topraklarda en iyi gelişimi gösterir. Açık yeşil renkli tipi soğuğa dayanıklı değilken, koyu yeşil renkli olanı soğuğa çok dayanıklıdır. A, B1, B2 ve C vitaminlerinin yanı sıra, kalsiyum, fosfor ve potasyum gibi mineralleri içerir. Zeytinyağlısı ve çorbası yapılır. Türkiye’nin bütün coğrafî bölgelerinde yetişir.

Konu ile ilgili aramalar: Pırasa Nedir Pırasa ödev ara Pırasa kelime anlamı Pırasa sözlükte ara Pırasa ansiklopedi bilgi bankası ara Pırasa ne demek Pırasa neye denir

Pırasa ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver