Piranha Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Piranha Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Piranha anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Piranha Nedir, Piranha Ne Anlama Gelir, Piranha Ne Demektir, Piranha Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Piranha ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Piranha Anlamı

Piranha Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Characidae familyasının Serrasalmus cinsinden etçil balıkların ortak adı. Pirana olarak da bilinir. Güney Amerika’nın orta ve doğu kesimlerindeki akarsularda bolca bulunan bu balıklar yırtıcılıkları ve oburluklarıyla ünlüdür. En tehlikeli türü olan S. Nattereri, 60 cm uzunluğuna erişse de, çoğunluğu daha küçük yapılıdır.

Renkleri çeşitlilik gösterir. Gövdeleri yanlardan basıklaşmış. Karınları keskin kenarlı, başları iri ve küttür. Güçlü çeneleri keskin dişlerle donatılmıştır. Piranhalar sürüler hâlinde dolaşır ve genellikle diğer balıkları avlarlar.

Konu ile ilgili aramalar: Piranha Nedir Piranha ödev ara Piranha kelime anlamı Piranha sözlükte ara Piranha ansiklopedi bilgi bankası ara Piranha ne demek Piranha neye denir

Piranha ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver