Pipo Nedir Hakkında Bilgi

Pipo Nedir

Pipo anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Pipo Nedir, Pipo Ne Anlama Gelir, Pipo Ne Demektir, Pipo Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Pipo ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Pipo Anlamı

Ucundaki çanak içine tütün konulan ve yakılarak dumanı çekilen, kısa, çubuk biçimindeki tütün içme aracı. Çanak kısmı lüle taşı, mermer, mısır koçanı, gülbudak gibi ağaçlardan ya da kilden yapılır. Pipoyla tütün içme Amerika kıt’asında ortaya çıkmıştır. Kaynağı Meksika’da yapılan dinsel törenlerdir. Kuzey Amerika yerlilerinin ise törenlere göre çok çeşitlilikte pipoları ve adlandırmaları vardı. Barış törenlerinde kullandıkları barış çubuğu olarak adlandırdıkları pipolar buna örnektir. Pipo coğrafî keşiflerle birlikte Avrupa’ya gelerek yayılmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Pipo Nedir Pipo ödev ara Pipo kelime anlamı Pipo sözlükte ara Pipo ansiklopedi bilgi bankası ara Pipo ne demek Pipo neye denir

Pipo ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver