Ping Pong Nedir Nasıl Oynanır Hakkında Bilgi

Ping Pong Nedir Nasıl Oynanır

Ping Pong anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Ping Pong Nedir, Ping Pong Ne Anlama Gelir, Ping Pong Ne Demektir, Ping Pong Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Ping Pong ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Ping Pong Anlamı

Ping Pong Nedir Nasıl Oynanır
Büyük bir masa üzerinde, küçük bir topla oynanan bir tenis oyunu; masatenisi. Yerden 76 cm. yükseklikte, ortasında 1,83 m. boyunda ve üst kenarının masa yüzeyinden yüksekliği 15,5 cm.lik file bulunan bir masa üzerinde oynanır. Masanın boyu 2,74 m., genişliği 1,525 m.dir. Kenarlarında 2′şer cm. genişliğinde beyaz bir çizgi bulunur. Bu sporda sayılar 21′e kadar sayılır. Her oyuncu 5 sayı servis atışı yapar. Pingpong ilk olarak İngiltere’de oynandı, sonra Avrupa ve Amerika’ya yayıldı. Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu 1926′da kuruldu. Türkiye’de 1953′te Tenis ve Masa Tenisi Federasyonu kuruldu ve ilk resmî masa tenisi turnuvası 1957′de yapıldı.

Konu ile ilgili aramalar: Ping Pong Nedir Ping Pong ödev ara Ping Pong kelime anlamı Ping Pong sözlükte ara Ping Pong ansiklopedi bilgi bankası ara Ping Pong ne demek Ping Pong neye denir

Ping Pong ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver