Pilates yapanlar ne yemeli-Pilateste beslenme nasıl olmalıdır Hakkında Bilgi

Aşağıda Pilates yapanlar ne yemeli-Pilateste beslenme nasıl olmalıdır ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Pilates yapanlar ne yemeli-Pilateste beslenme nasıl olmalıdır

Ülkemizde pilates sanki spor olarak bile görülmeyen bir takım egzersizler olarak algılanır. Oysa uzmanlar, pilates in ciddi bir efor kaybına neden olduğunu ve doğru beslenme kuralları ile takviye edilmez ise pilatesin zararları yani zararlı yönleri nin açığa çıkabileceğini belirtiyorlar.

Pilates yaparken uyguladığınız antrenman, açlık durumunuz, sıvı tüketiminiz ve genetik yapınız performansınızı olumsuz etkileyebiliyor.
Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada “Karbonhidrat tüketiminde kompleks, posa içeriği yüksek, vitamin mineral yönünden zengin olanlar (esmer ekmek, bulgur, pirinç, makarna, diğer tahıl ürünleri, kuru baklagiller, sebzeler, meyveler) tercih edilmelidir” denildi.pilates yapanların bilinenin aksine fazla protein tüketmelerine ve aşırı yağ kısıtlamasına gereksinimleri olmadığı belirtilirken, gereksinimin üzerinde protein alımının kas kitlesinde bir artış sağlamayacağı kaydedildi.

SIVI tüketimini artırın Vücuttaki sıvı kaybının pilates performansını azalttığı ifade edilen broşürde, bu nedenle pilates öncesi, sırası ve sonrasında sıvı kaybının artırılması gerektiğine işaret edildi. Ayrıca, spor performansını etkileyen ürünler (ergojenik yardımcılar, sporcu ürünleri, vitaminler, kreatin ginseng vb) hakkında iddia edilenlerin bazen sadece sporcuların boşuna para harcamasına neden olduğu ifade edilirken, “Spor performansını etkileyen ürünler kullanılmadan önce doktora ya da diyetisyene danışılmalıdır” denildi. Bakanlık pilates yapan vatandaşlara şu önerilerde bulundu:
• Sıvı tüketimi için susamayı beklemeyin,
• Besin çeşitliliğini artırın,
• Özellikle sıcak havalarda sıvı tüketimini daha da artırın,
• pilates sırasında kaybedilen sıvının karşılanması amacıyla da belirli aralıklar (15- 20 dakikada 1 su bardağı kadar) su için,
• pilates öncesi, aşırı tok veya aç olunması performansı olumsuz etkiler. pilates öncesi öğün, pilatesden 2-4 saat önce ve mideyi rahatsız etmeyecek şekilde yeterli sıvı, düşük yağ ve posa, yüksek karbonhidrat, orta düzey protein ve alışkın olunan yiyeceklerden oluşmalıdır,
• pilates yapan bireyler yeterli ve dengeli beslenmeyle tüm vitaminleri ve mineralleri alabilirler. Bu nedenle pilates yapan bireylerin ek olarak vitamin ve mineral kullanmalarına gerek yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver