Petunya Nedir Hakkında Bilgi

Petunya Nedir

Petunya anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Petunya Nedir, Petunya Ne Anlama Gelir, Petunya Ne Demektir, Petunya Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Petunya ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Petunya Anlamı

Patlıcangiller (Solanaceae) familyasından, çeşitli renkte çiçekler açan, kokulu bir süs bitkisi. Kökeni Güney Amerika olan bu bitki, bahçe düzenlemesinde ve evlerde yaygın olarak kullanılır. Bahçelerde yetişen 15-20 cm yükseklikte olanlarının yanı sıra, 45 cm yüksekliğe ulaşan balkon petunyaları da vardır. Çok yıllık bir bitki olmasına karşın, petunyalar genellikle bir yıllık yetiştirilir. Ilıman iklimi, bol güneş ve suyu sever. Gölgelik yerlerde büyümesi yavaşlar. Uzun bir süre çiçek açan ve bu yüzden diğer süs bitkilerine yeğlenen petunyaların narin çiçeklerini rüzgâr olumsuz etkiler.

Konu ile ilgili aramalar: Petunya Nedir Petunya ödev ara Petunya kelime anlamı Petunya sözlükte ara Petunya ansiklopedi bilgi bankası ara Petunya ne demek Petunya neye denir

Petunya ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver