Peri Nedir Hakkında Bilgi

Peri Nedir

Peri anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Peri Nedir, Peri Ne Anlama Gelir, Peri Ne Demektir, Peri Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Peri ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Peri Anlamı

Folklorda, insan ilişkilerini büyülü biçimde etkilediğine inanılan doğaüstü yaratıklara verilen ad. Peri sözcüğü Avrupa’da ancak Orta Çağdan bu yana kullanılmaktadır; ancak periler çeşitli yazılı ve sözlü edebiyat eserlerinde farklı adlar altında, çeşitli biçimlerde ve farklı kültürlerde çok eski çağlardan beri konu edilmişlerdir.

Güzel ya da yakışıklı oldukları düşünülen perilerin, insanlarınkine çok benzer yaşamları vardır; ama periler insanlardan çok daha uzun süreli yaşarlar, ruhları yoktur ve ölünce yok olurlar. Peri inancı özellikle İrlanda, Cornwall, Galler ve İskoçya’da yaygındır. Halk inanışına göre, cin ve perilerin mekânları lohusa odaları, hamam külhanı, saçak altı, kapı arkası, çöplükler, ören yerleri ve mezarlıklardır.

Konu ile ilgili aramalar: Peri Nedir Peri ödev ara Peri kelime anlamı Peri sözlükte ara Peri ansiklopedi bilgi bankası ara Peri ne demek Peri neye denir

Peri ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver