Peptit Nedir Hakkında Bilgi

Peptit Nedir

Peptit anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Peptit Nedir, Peptit Ne Anlama Gelir, Peptit Ne Demektir, Peptit Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Peptit ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Peptit Anlamı

Birinin amino grubuyla (-NH2) ötekinin karboksil grubu (-COOH) üzerinden birbirine bağlanmış iki ya da daha çok aminoasit içeren organik bileşik. Oluşan bu (-NH-CO-) bağlantısına peptit bağı adı verilir. Bileşimindeki aminoasit sayısına göre dipeptit, tripeptit vb. adlarıyla anılır. Çok sayıda aminoasit içerenlere ise polipeptit denir. Sindirim sırasında proteinler peptit ve aminoasitler verecek biçimde parçalanır ve böylece kan dolaşımına katılır. Kimi mikroorganizmalardan çıkarılan antibiyotik maddeler de birer peptittir.

Konu ile ilgili aramalar: Peptit Nedir Peptit ödev ara Peptit kelime anlamı Peptit sözlükte ara Peptit ansiklopedi bilgi bankası ara Peptit ne demek Peptit neye denir

Peptit ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver