Penisilin Nedir Neye Yarar Nerede Kullanılır Nasıl Elde Edilir Hakkında Bilgi

Penisilin Nedir Neye Yarar Nerede Kullanılır Nasıl Elde Edilir

Penisilin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Penisilin Nedir, Penisilin Ne Anlama Gelir, Penisilin Ne Demektir, Penisilin Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Penisilin ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Penisilin Anlamı

Penisilin Nedir Neye Yarar Nerede Kullanılır Nasıl Elde Edilir
Sir Alexander Fleming tarafından 1928 yılında bulunan ve ilâç tedavisinde yeni bir dönem açan antibiyotik. Felming, kaza sonucu Penicillum notatum adlı mantar tarafından üretilen küfün bulaştığı bölgede bakteri üremediğini gözlemledi. Bunu geliştirerek insanda hastalıklara yol açan bazı bakteriler için kullanmayı düşündü ve bu düşüncesi 1940′lı yıllarda başka araştırmacılar tarafından gerçekleştirildi. Bugüne kadar farklı türlerde pek çok penisilin üretildi. Benzil penisilin ya da penisi G doğal olarak elde edilebilen ve tedavi amacıyla günümüzde de kullanılabilen tek penisilin türüdür. Penisilinle tedavi edilebilen hastalıkların bazıları boğaz enfeksiyonları, zatürre, onurilik menenjiti, difteri, frengi ve bel soğukluğudur.

Konu ile ilgili aramalar: Penisilin Nedir Penisilin ödev ara Penisilin kelime anlamı Penisilin sözlükte ara Penisilin ansiklopedi bilgi bankası ara Penisilin ne demek Penisilin neye denir

Penisilin ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver