Penguen Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Penguen Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Penguen anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Penguen Nedir, Penguen Ne Anlama Gelir, Penguen Ne Demektir, Penguen Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Penguen ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Penguen Anlamı

Penguen Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Penguengillerden, Güney Kutbu’nda yaşayan, sırtı kara, göğsü ak, iyi yüzen, deniz hayvanlarıyla beslenen, kısa kanatlı deniz kuşu. Penguenler uçamazlar ve karada güçlükle hareket ederler; ancak yüzme ve dalma becerileri çok gelişmiştir. Birey sayısı yüz binlere ulaşabilen büyük topluluklar hâlinde yaşayan penguen sürüleri, beslenmek için denize açılır ve haftalarca denizde kalırlar.

Koloni hâlinde üreyen penguenler, her yıl aynı yuva yerine gelir ve eski eşleriyle buluşurlar. Dişi yumurtladıktan sonra denize çıkarak 10-20 gün beslenir. Geride bıraktığı 1 ya da 2 yumurtayı erkek ısıtır. Daha sonra dişi dönünce erkek beslenmek üzere denize çıkar. Erişkinler biraz büyüyen yavruları, yırtıcılardan korumak ve ısı kaybını azaltmak amacıyla, kreş denen büyük topluluklar hâlinde bir araya getirir. Kreşin başında birkaç erişkin bekler.

Konu ile ilgili aramalar: Penguen Nedir Penguen ödev ara Penguen kelime anlamı Penguen sözlükte ara Penguen ansiklopedi bilgi bankası ara Penguen ne demek Penguen neye denir

Penguen ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver