Pençik Kanunu Nedir Hakkında Bilgi

Pençik Kanunu Nedir

Pençik Kanunu anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Pençik Kanunu Nedir, Pençik Kanunu Ne Anlama Gelir, Pençik Kanunu Ne Demektir, Pençik Kanunu Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Pençik Kanunu ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Pençik Kanunu Anlamı

Osmanlı İmparatorluğu’nda savaşlarda ya da akınlarda elde edilen esirlerden alınan devlet payını gösteren ve düzenleyen kanun. Sözcük Farsça penç (beş) sözcüğünden gelir. Osmanlılarda bu kanun I. Murat zamanında uygulanmaya başlanmıştır. Bu kanuna göre, ele geçirilen her beş esirden birine devlet el koyardı. Askerlik yapamayacak durumda olanlarla kadın esirlerden de belli bir vergi alınırdı.

Konu ile ilgili aramalar: Pençik Kanunu Nedir Pençik Kanunu ödev ara Pençik Kanunu kelime anlamı Pençik Kanunu sözlükte ara Pençik Kanunu ansiklopedi bilgi bankası ara Pençik Kanunu ne demek Pençik Kanunu neye denir

Pençik Kanunu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver