Pencere gizleme programı, açık tüm programları hızlı kapatma [baba veya patron aniden gelirse]

Dad’s Around isimli bu program ile bilgisayarınızdaki tüm pencereleri, açık programları, açık oyunları, açık internet sitelerini ve film videolarını aynı anda tek bir tuşla kapatabilirsiniz. İşyerinde çalışırken ara verip oyun oynadığınızda, internette gezdiğinizde veya film izlediğinizde bazen patron veya iş arkadaşlarınız aniden baskın yaparcasına gelebilirler. Ya da evde bilgisayarınızda normalde anne ve babanızın istemediği sitelere girebilir, istemediği oyunları oynayabilir yada açık seçik filmer izleyebilirsiniz. Eh insanlık hali, olabilir tabi. Peki ya aniden babanız yada küçük kardeşiniz gelirse ne yapacaksınız? İşte bu ücretsiz ve portable program ile bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Program sizlere 4 seçenek sunuyor.

Sponsorlu Bağlantılar

http://enbasit.com/enbasityolu.png

  1. “Silence Wave audio” kutusunu işaretlerseniz bilgisayarda çıkan her türlü sesi hemen kısabilirsiniz.
  2. “Kill foreground process” kutusunu işaretlerseniz açık olan tüm programları,  oyunları, video izleme programını ve internet tarayıcısını aynı anda tek tıkla kapatabilirsiniz.
  3. “Minimize all windows” u işaretlerseniz, tahmin edebileceğiniz gibi tüm pencereleri küçülterek görev çubuğunda gösterir.
  4. “Show black screen” seçeneğini işaretlerseniz bu kez tek tıkla bütün monitör ekranını karartabilir ve siyah ekrandan başka birşeyin görünmesini sağlayabilirsiniz.
  5. En alttaki “Hotkey(AU3 Syntax)” kutusuna da işaretlediğiniz bu görevleri yapmak için kendinize göre bir kısayol tuşu belirleyip girin. Mesela kutunun üzerine gelip tıklayın ve daha sonra  “ctrl” ve “q” tuşlarına aynı anda basın. Ardından da “Save&Close” butonuna tıklayın. Böylece tüm açık programları kapatmak istediğiniz anda ctrl ve q tuşlarına aynı anda basmanız yeterli olacaktır.

http://www.enbasit.com/indir.png

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver