Pencere boyutu ayarlama programı [Windows Klasör Boyutu]

 Sizer ufak bir windows pencerelerinin boyutlarını ayarlama programı olup tamamen ücretsizdir. Tek tıklamayla bilgisayarınızdaki pencerelerin boyutlarını ayarlayabilirsiniz.  Önceden belirlenmiş pencere boyutlarını programa girerek bundan sonra açacağınız pencerelerin hep aynı boyutta olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun dışında sizer isimli bu faydalı program ile pencerelerinizin ekranın neresinde yani hangi pozisyonda görünmesini de seçebiliyorsunuz.

Programın kullanımını anlatıyorum:

Sponsorlu Bağlantılar

enbasityolu.png (542×64)

  1. Öncelikle programı aşağıdaki butona tıklayarak indirin ve bilgisayarınıza kurun.
    indir.png (241×60)
  2. Bilgisayarınızda bir pencere açtığınızda (mesela belgelerim klasörünü açtığınızda) yukardaki resimde yuvarlak içinde gösterdiğim bölgeye sağ tıklayın ve açılacak menüden ok işaretiyle gösterdiğim “Resize/reposition” seçeneğinin üzerine gelin. Burada hemen sağ tarafında yeni bir menü açılacak ve buradaki hazır pencere boyutlarından birini seçerek pencere boyutunuzu değiştirebilirsiniz.
  3. Ayrıca programı yüklediğinizde programın ikonu görev çubuğuna yerleşir.  Bu ikona sağ tıklayarak da pencere boyutlarını ayarlayabilirsiniz. Aşağıdaki resimde örneği görülmektedir.
  4. Yine ikona sağ tıkladığınızda açılan menüden “Configure Sizer” seçeneğine tıklayarak programın seçenekler penceresini açabilirsiniz. Buradan da tüm pencerelerinizin (klasörlerin) boyutlarını kalıcı olarak ayarlayabilirsiniz.Aşağıda söz konusu seçenekler menüsü görülmektedir.
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver