Pellegra Belirtileri, Pellegra Belirtileri Nelerdir, Pellegra Hastalığı

pellegra hastalığı belirtileri, pellegra hastalığı nasıl olur, pellegra hastalığı ve belirtileri, pellegra hastalığının belirtileri

Pellegra hastalığı belirtileri nelerdir?

Hem bir deri hastalığı hem de bir psikolojik rahatsızlıktan doğan bir hastalık olarak görülen pellegra hastalığının B vitamini ihtiva eden besinlerin yeteri kadar tüketilmemesinden kaynaklı olarak husule gelmektedir. En çok bahar mevsiminde kendini gösteren pellegra hastalığının belirtileri ortaya çıkar çıkmaz tedavisi yapılmalıdır. Aksi durumda pellegra belirtileri göz ardı edilir ve tedavi önemsenmez ise, hastalık mütenevvi ruh bozukluklarına yol açacaktır. Peki nedir pellegra hastalığının belirtileri?

Sponsorlu Bağlantılar

Pellegra hastalığının belirtileri

Pellegra belirtileri nelerdir?

 

Pellegra hastalığının en belirgin belirtileri, deri, sinirler ve sindirim sistemi üzerinde kızarıklık, kabarıklık, sertlik, şişlik, kuruluk ve yanma olmasıdır. En çok görüldüğü vücut bölgeleri ise ağız, eller, kollar, ayaklar ve ensedir. Deride pul pul dökülmeler, ağız içinde ve dilde kızarıklıklar, ağız içinde aşırı miktarda tükürük toplanması, midede rahatsızlık ve hazımsızlık şikayetleri de pellegra hastalığının belirtileri arasında sayabileceklerimizdir.

Pellegra hastalarında görülen bu şikayetlerin yanı sıra hastalığın ilerlemesi durumunda kanlı ishalde ortaya çıkabilir. Aynı zamanda iştah problemleri yaşanır ve hasta hiç anlamadan kilo kaybetmeye başlar. Ara sıra yükselen ateş ve titremeler de bu sorunların akabinde husule gelen şikayetlerdir. Ancak pellegra belirtileri ve şikayetleri ne yazık ki bu kadarla da bitmiyor. Pellegra hastalarında baş ağrıları, baş dönmeleri, uykusuzluk problemleri ve hatta felç gibi ciddi sorunlarda husule gelebiliyor.

Tüm bu belirtiler göz ardı edildiği zaman hasta giderek kötüleşiyor ve akıl hastanesine yatırılacak duruma geliyor. Çünkü pellegra hastalığı ileri vakalarda bunama ve melankoli gibi ruh hastalıklarına sürüklediği için, hastaları saldırganlaştırıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver