Pelin Batu resimleri Pelin Batu kim Pelin Batu boyu

Pelin Batu boyu,

 

Bu biyografimiz de sinema oyuncusu ve şair Pelin Batu hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız. Pelin Batu ile ilgili bütün bilgilere ve fotoğraflarına ulaşabilirsiniz. Pelin Batu kimdir, biyografisi, boyu, kaç yaşında ve nerelidir?

Sponsorlu Bağlantılar

Pelin Batu, 1978 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Emekli büyükelçi ve eski milletvekili İnal Batu’nun kızıdır. Babası büyükelçi olduğu için çocukluğunu Pakistan, Çek Cumhuriyeti, Fransa ve ABD gibi yabancı ülkelerde geçti. New York’ta Marymount Okulu’nda liseyi bitirdi.

New York Üniversitesi’nde edebiyat ve felsefeye başladıktan sonra üzerine çalıştığı bölümü tarihe çevirdi ve Boğaziçi Üniversitesi’nde eğitimini tamamladı. 1999 yılında çektiği Harem Suare filmiyle sinema dünyasına giriş yaptı, ayrıca birçok film ve dizi de rol aldı.

Pelin Batu Resimleri

Foto Galeri Açılıyor Bekleyiniz… Görüntüleme Hatası

Rol aldığı bazı dizi ve filmler; Kanımdaki Barut, Yağmurdan Sonra, Ben Fazla Kalmayacağım, Dün Gece Bir Rüya Gördüm, Pars: Kiraz Operasyonu, Sessiz Gece, Kerem ile Aslı, Ayışığı Neredesin, Bakış, Baba, İçerideki, O Şimdi Asker, Şellale, Komser Şekspir, Hayal Kurma Oyunları, Akşam Güneşi, Harem Suare

Etiketler: :
pelin batu boy, pelin batu vikipedi, pelin batu kaç yaşında

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver