Pedagoji Nedir Hakkında Bilgi

Pedagoji Nedir

Pedagoji anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Pedagoji Nedir, Pedagoji Ne Anlama Gelir, Pedagoji Ne Demektir, Pedagoji Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Pedagoji ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Pedagoji Anlamı

Çocuk eğitimi bilimi. Toplumda yetişmiş kuşakların, yetişmekte olan kuşağı eğitmesi insanlık kadar eski bir uğraş konusu olmasına karşın pedagojinin ahlâk, metafizik ve din baskılarından kurtulup özerk bir bilim niteliğini kazanması ancak 19. yüzyılda olmuştur. Modern pedagoji, otoriter klasik eğitim görüşüne karşı çıkarak her çocuğun kendine özgü kişilik ve yeteneklerine göre eğitilmesine önem verir. Psikolojinin yardımıyla çocuğun özelliklerini geliştirmeyi ve onu topluma kazandırmayı amaçlar. Pedagojinin kurucusu 17. yüzyıl İngiliz düşünürü John Locke’tur. 18. yüzyılda Rousseau “Emile” adlı yapıtında çocuğu kendine özgü bir varlık kabul edip ona göre eğitilmesini savunmuştur. Sanayi devrimiyle kalifiye teknik eleman yetiştirme zorunluğu, demokratik hareketlerin başarısı ve laboratuvar psikolojisinin ortaya çıkması, modern pedagojinin gelişmesine yardımcı olmuş önemli etkenlerdir.

Konu ile ilgili aramalar: Pedagoji Nedir Pedagoji ödev ara Pedagoji kelime anlamı Pedagoji sözlükte ara Pedagoji ansiklopedi bilgi bankası ara Pedagoji ne demek Pedagoji neye denir

Pedagoji ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver