PDF Resim Alma ve Yazı Kopyalama

PDF dökümanlarından resim ve yazıyı almak istiyorsanız bunun için ücretsiz bir program mevcut. Nitro PDF Reader isimli ebook (ekitap) okuyucusu, Adobe Reader’a çok güzel bir alternatiftir. Hiçbir eksiği olmadığı gibi bir çok kullanışlı özelliği de mevcuttur. Bu güzel özelliklerden biri de kopyalamaya izin vermeyen pdf dökümanlarından resim ve yazıları kopyalayabilmektir.

Aşağıda pdf elektronik kitaplardan resimleri ve yazıları çıkarmak ve kopyalamak için gerekli adımları anlatıyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

http://enbasit.com/enbasityolu.png

 1. Öncelikle Nitro PDF Reader isimli ücretsiz programı indirmek için tıklayınız:
  32 Bit için:
  http://www.enbasit.com/indir.png
  64 bit için:
  http://www.enbasit.com/indir.png
 2. Programı kurduktan sonra çalıştırın ve içinden resim ve yazı kopyalamak istediğiniz pdf dosyasını bu program ile açın.

 3. Program penceresinin üst tarafındaki butonlardan “Extract Text” butonu pdf belgesinden yazı almaya, “Extract Images” butonu da pdf belgesinden fotoğraf kopyalamaya yarıyor. Üstteki resmin sağ tarafında bu butonları görebilirsiniz.Bu butonlardan ihtiyacınıza göre birine tıklayın. Mesela resim kopyalamak için extract images butonuna tıklayalım. Alttaki pencere açılacaktır.

 4. Buradan alt taraftaki Output kısmında yer alan “Folder” seçeneğine tıklayarak kaydedeceğiniz yeri seçin ve en alttaki “Extract” butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver