Patrick Vieira Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi

Ünlülerin Biyografileri bölümümüzde bu sayfada Patrick Vieira Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi, biyografisi ve kısaca yaşam öyküsü yer almaktadır. Aşağıda Patrick Vieira Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi ile ilgili biyografik bilgilerden memleketi, mesleği, kariyeri, hayatının kısa özeti ve kim olduğu hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

Patrick Donalé Vieira, 1976 Senegal doğumlu Fransız futbolcu.

Sponsorlu Bağlantılar

Senegal’in başkenti Dakar’da dünyaya gelen Vieira, sekiz yaşındayken ailesi ile birlikte Fransa’ya göç etti. Futbola AS Cannes takımında başladı, ondokuz yaşına geldiğinde bu takımın kaptanı oldu. 1995 yılında İtalya’nın AC Milan takımına transfer oldu.

1996 yılının Eylül ayında Arsenal kulübünün menajeri Arsene Wenger, Vieira’nın transferi için Milan ile masaya oturdu. Vieira ile 3.5 Milyon paund karşılığında anlaşma sağlandı ve transfer gerçekleşti. Arsenal forması ile 3 Premier Leauge şampiyonluğu, 4 Federasyon Kupası sevinci yaşadı.

Vieira’nın yükselen form grafiği ve takımına sağladığı katkılar Avrupa’nın büyük takımlarının ilgisini çekti. Real Madrid, Vieira’nın transferi için 23 milyon paund teklif etti. Vieira bu teklifi adını duyurduğu kulüpte futbol hayatına devam etmek istediğini söyleyerek kabul etmedi. Bu tekliften bir yıl sonra Juventus kulübünün 13.7 milyon paundluk teklifi kabul edildi ve transfer gerçekleşti.

Juventus kulübünün şike skandalı yüzünden küme düşürülmesinin ardından 12.2 Milyon dolar karşılığında Inter Milan kulübüne transfer oldu.

Patrick Vieira halen Inter Milan ve Fransa Milli Takımı forması giymekte.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver