Patlıcan Nedir Nerede Yetişir, Yararları Ve Faydaları Nelerdir Hakkında Bilgi

Patlıcan Nedir Nerede Yetişir, Yararları Ve Faydaları Nelerdir

Patlıcan anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Patlıcan Nedir, Patlıcan Ne Anlama Gelir, Patlıcan Ne Demektir, Patlıcan Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Patlıcan ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Patlıcan Anlamı

Patlıcan Nedir Nerede Yetişir, Yararları ve Faydaları Nelerdir
Çift çenekliler sınıfında patlıcangiller ailesinden fazla bir besleyici değeri olmayan bir tarım bitkisi. Bitkinin boyu 1 m’ye ulaşabilir. Yaprakları griye yakın yeşil, çiçekleri morumsu beyaz, meyvesi mor renktedir.

Patlıcan, daha önce filizlendirilen fidelerin bol gübreli toprağa dikilmesiyle üretilir. Ana vatanı Hindistan’dır. Türkiye’de büyük ölçüde Ege ve Akdeniz bölgelerinde yetiştirilir.

Patlıcanın Faydaları: Sinirleri yatıştırır ve tansiyonu düşürür. Kalp çarpıntısını giderir. Bağırsakları yumuşatır ve idrar söktürür. Kandaki kolesterol seviyesini düşürür ve damar tıkanıklığına iyi gelir. Kansızlığı giderir. Karaciğerin ve pankreasın çalışmasını düzenler. Böbrek ağrılarını ve yanmasını azaltır. Basura iyi gelir. Kilo vermeye yardımcı olur.

Konu ile ilgili aramalar: Patlıcan Nedir Patlıcan ödev ara Patlıcan kelime anlamı Patlıcan sözlükte ara Patlıcan ansiklopedi bilgi bankası ara Patlıcan ne demek Patlıcan neye denir

Patlıcan ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver