Patinaj Nedir Hakkında Bilgi

Patinaj Nedir

Patinaj anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Patinaj Nedir, Patinaj Ne Anlama Gelir, Patinaj Ne Demektir, Patinaj Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Patinaj ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Patinaj Anlamı

Patenlerle buz üzerinde kayma sporu. Buz üzerinde kaymanın oldukça eski bir tarihi vardır. Özellikle karın uzun süre yerden kalkmadığı, ırmak ve göllerin buz tuttuğu kuzey ülkelerinde ayakkabı tabanının altına takılan kemik ya da tahta çubuklarla patinaj yapılırdı. Zamanla patinaj için belirli kurallar getirildi ve zemini özel olarak dondurulmuş kapalı salonlarda patinaj yarışmaları düzenlenmeye başlandı. Sürtünmeyi azaltarak kaymanın kolaylaştırılması için günümüzde ayakkabı tabanına takılan ince çelik çubuklar kullanılır. Uluslararası artistik patinaj yarışmaları, estetik ve sporun birleştiği bir gösteri olarak birçok kimsenin ilgisini çekmektedir. Artistik patinaj yarışmaları, hafif ve klasik müzik eşliğinde tek erkekler, tek kadınlar ve çiftler tarafından yapılır. Bu spor, esas olarak buz üzerinde yapılan bir bale gösterisi olduğundan yarışmacılar yoğun bir bale eğitiminden geçerler.

Konu ile ilgili aramalar: Patinaj Nedir Patinaj ödev ara Patinaj kelime anlamı Patinaj sözlükte ara Patinaj ansiklopedi bilgi bankası ara Patinaj ne demek Patinaj neye denir

Patinaj ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver