Pastoral Nedir Hakkında Bilgi

Pastoral Nedir

Pastoral anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Pastoral Nedir, Pastoral Ne Anlama Gelir, Pastoral Ne Demektir, Pastoral Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Pastoral ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Pastoral Anlamı

Çoban ve kır yaşamını, doğa güzelliklerini konu edinen yapıt. Bu yolda yazılmış şiirlere bukolik de denilmiştir. Pastoral şiirin ilk büyük temsilcileri Yunan edebiyatında Thekritos (İ.Ö. 3. yüzyıl), Lâtin edebiyatında da Vergilius’tur. Başlangıçta yalnız çoban ve kır şiirlerini niteleyen pastoral terimi, 16. yüzyıldan başlayarak kişileri erkek ya da kadın, çoban olan her tür sanat ürünü için kullanılmıştır. Cumhuriyet döneminde yazılmış, Anadolu’yu ve doğal güzelliğini öven şiirler, genel anlamda pastoral sözcüğüyle nitelenmiştir.

Konu ile ilgili aramalar: Pastoral Nedir Pastoral ödev ara Pastoral kelime anlamı Pastoral sözlükte ara Pastoral ansiklopedi bilgi bankası ara Pastoral ne demek Pastoral neye denir

Pastoral ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver