Pastırma Nedir Nasıl Yapılır Hakkında Bilgi

Pastırma Nedir Nasıl Yapılır

Pastırma anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Pastırma Nedir, Pastırma Ne Anlama Gelir, Pastırma Ne Demektir, Pastırma Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Pastırma ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Pastırma Anlamı

Pastırma Nedir Nasıl Yapılır
Tuz, çemen, kırmızı biber karışımının et üzerine sürülerek, güneşte ya da iste kurutulması yoluyla yapılan yiyecek. Türkiye’de pek çok yerde pastırmacılık yapılır. Ancak asıl yeri olarak Kayseri kabul edilir. Evliya Çelebi’nin Seyahatname adlı kitabında da belirttiğine göre, Kayseri 17. yüzyılda da pastırmasıyla ünlüydü. Türklerin pastırmayla ilgili olduğuna dair en eski bilgi, pastırma maddesinin yer aldığı Kaşgarlı Mahmut’un Divanü Lügat-it-Türk sözlüğünde bulunmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Pastırma Nedir Pastırma ödev ara Pastırma kelime anlamı Pastırma sözlükte ara Pastırma ansiklopedi bilgi bankası ara Pastırma ne demek Pastırma neye denir

Pastırma ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver