Passiflora Sakinleştirici Şurup-Menopoz Dönemi Ateş Basmaları ve Uykusuzluk İçin İlaç Hakkında Bilgi

Aşağıda Passiflora Sakinleştirici Şurup-Menopoz Dönemi Ateş Basmaları ve Uykusuzluk İçin İlaç ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Passiflora Sakinleştirici Şurup-Menapoz Dönemi Ateş Basmaları ve Uykusuzluk İçin İlaç

Passiflora sakinleştirici şurup sandoz firmasının ruhsatı ve markası ile satılan, gerek erkekler ancak özellikle kadınların Huzursuzluk, endişe, adet görme ve menapoz dönemlerindeki ruhsal sıkıntı ve gerginlikleri, uykusuzluk gibi şikayetlerin semptomatik tedavisinde kullanılan bir tür sakinleştirici ve teskin edici bir şurup türüdür. Dikkat gerektiren makinaları kullanmak zorunda olan kişilerde ve vasıta kullananlarda Passiflora Sakinleştirici Şurubun oluşturacağı santral depresif etki hatırda tutulmalıdır. Hamilelerde ancak doktor tavsiyesi ile kullanılabilir.

Passiflora’nın bilinen zararlı bir yan etkisi yoktur. Ancak Santral sinir sistemini deprese eden ilaçlar (alkol, barbitürat,tranklizanlar,v.b.) ile birlikte kullanımı sırasında sakinleştirici ve hipnotik etkilerin artacağı unutulmamalıdır. Disülfiram ile beraber kullanılmamalıdır. Aspartam kullanan kişilerde idrarda tortu görülebilir (Fenilketoüri).

Büyüklerde;gün boyunca sakinleştirici bir etki sağlamak için yemeklerden önce 1-2 ölçek alınır.Uyku bozukluklarında ise yatmadan bir saat önce 2 ölçek içilir. Çocuklarda (3 yaşından büyük); Doktor tavsiyesine göre daha ufak dozlarda kullanılır. Bir defasında 1/2 ölçekten fazla verilmemelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver