Paskalya Adası Nedir Hakkında Bilgi

Paskalya Adası Nedir

Paskalya Adası anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Paskalya Adası Nedir, Paskalya Adası Ne Anlama Gelir, Paskalya Adası Ne Demektir, Paskalya Adası Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Paskalya Adası ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Paskalya Adası Anlamı

Güney Pasifik’te, Polinezya grubuna dahil ada (27°08′ Güney, 109°23′ Batı). Yüzölçümü 118 km2, nüfusu 5.000. 1722′de, Hollandalı Roggeven tarafından bir paskalya günü keşfedilen bu ada, 1888′den beri Şili’ye aittir. Ada halkı, derisinin koyuluğuyla öbür Polinezyalılardan oldukça farklıdır. Halkın kökeni, tarihi ve kültürü henüz aydınlanabilmiş değildir. Adada 10 m. yükseklikte taş heykeller bulunmuştur.

Konu ile ilgili aramalar: Paskalya Adası Nedir Paskalya Adası ödev ara Paskalya Adası kelime anlamı Paskalya Adası sözlükte ara Paskalya Adası ansiklopedi bilgi bankası ara Paskalya Adası ne demek Paskalya Adası neye denir

Paskalya Adası ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver