Pasaport Nedir Ne İşe Yarar, Nerede Kullanılır Hakkında Bilgi

Pasaport Nedir Ne İşe Yarar, Nerede Kullanılır

Pasaport anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Pasaport Nedir, Pasaport Ne Anlama Gelir, Pasaport Ne Demektir, Pasaport Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Pasaport ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Pasaport Anlamı

Pasaport Nedir Ne işe yarar, Nerede Kullanılır
Bir yurttaşa, ülke dışına çıkabilmesi, başka ülkelere seyahat edebilmesi ve buralarda kimliğini kanıtlayabilmesi için Dış İşleri Bakanlığı, İç İşleri Bakanlığı ya da buna bağlı emniyet örgütleri tarafından verilen seyahat ve kimlik belgesi.

Türkiye Cumhuriyeti adına verilen pasaport çeşitleri; diplomatik pasaport, hizmet pasaportu (yeşil ve gri pasaport) ve turistik pasaporttur. Pasaport yerine geçen başlıca belgeler; Pasavan, gemi adamı cüzdanı, demir yolu ve hava ulaşım araçları görevlilerine verilen geçiş izni belgesi ve siyasal mültecilere ya da pasaportunu kaybedenlere ülkelerine dönmeleri için verilen seyahat belgesidir.

Konu ile ilgili aramalar: Pasaport Nedir Pasaport ödev ara Pasaport kelime anlamı Pasaport sözlükte ara Pasaport ansiklopedi bilgi bankası ara Pasaport ne demek Pasaport neye denir

Pasaport ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver