Partisyon Nedir Hakkında Bilgi

Partisyon Nedir

Partisyon anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Partisyon Nedir, Partisyon Ne Anlama Gelir, Partisyon Ne Demektir, Partisyon Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Partisyon ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Partisyon Anlamı

İçinde belirli bir müzik yapıtının tüm ses ve çalgı partileri birbirinin ardı sıra yer alan müzik defteri ya da derlemesi. İlk basılı partisyon 1577 yılına aittir. Tam partisyon, müzik yapıtının tüm partilerinin ayrı ayrı yazılmasından oluşur. Kısa partisyon ya da sıkıştırılmış partisyonda ise, yalnızca en önemli partiler yer alır. Sesli partisyonda, sesli partiler tam olarak, orkestranın eşlik ettiği partilerse kısa partisyon hâlinde verilir. Orkestra şefi, yapıtı, partisyona bakarak yönetir.

Konu ile ilgili aramalar: Partisyon Nedir Partisyon ödev ara Partisyon kelime anlamı Partisyon sözlükte ara Partisyon ansiklopedi bilgi bankası ara Partisyon ne demek Partisyon neye denir

Partisyon ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver