Parsel Nedir Hakkında Bilgi

Parsel Nedir

Parsel anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Parsel Nedir, Parsel Ne Anlama Gelir, Parsel Ne Demektir, Parsel Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Parsel ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Parsel Anlamı

İmar yasa ve yönetmeliklerine göre üzerine ancak bir yapının yapılabileceği arazi parçası. Parsellerin belirlenmesi için “parselasyon haritaları” yapılır; böylelikle parsellerin boyutları saptanır ve parseller numaralanır. Parselin genişliği yol (ön) cephesindeki boyutudur. Parsel derinliği ise, ön ve arka cepheler arasındaki ortalama uzaklıktır. İmar plân ve yönetmelikleriyle de parsel üzerindeki yapının işlevi (sanayi, ticaret, konut vb.) belirlenir. Parsel üzerine bina yapmak isteyen kişi, parsel numarasını belirttiği gibi, dilekçeyle ilgili belediyeye de başvurur.

Konu ile ilgili aramalar: Parsel Nedir Parsel ödev ara Parsel kelime anlamı Parsel sözlükte ara Parsel ansiklopedi bilgi bankası ara Parsel ne demek Parsel neye denir

Parsel ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver