Pars Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Pars Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Pars anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Pars Nedir, Pars Ne Anlama Gelir, Pars Ne Demektir, Pars Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Pars ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Pars Anlamı

Pars Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Kedigillerden, Afrika ve Asya’da yaşayan, yırtıcı memeli hayvan (Felis pardus ya da Panthera pardus). Panter ve leopar adlarıyla da bilinir. Boyu 1,20 m., kuyruğu 75 cm.dir. Sarımsı ya da tarçın renkli postu siyaha yakın esmer beneklerle kaplıdır. Tayland ve Hindistan’da yaşayan bir çeşidiyse tamamen kara renklidir. Pars, çok ürkek ve çevik bir hayvandır. Yaşadığı orman ve çalılıklarda kolay görünmez. Rahatlıkla ağaçlara tırmanabilir ve genellikle avının üstüne buralardan atlar. Böceklerden balık, maymun vb.ye kadar çeşitli hayvanlarla beslenir. Tropikal ormanlardan İran ve Afganistan’ın dağlık bölgelerine kadar çok çeşitli alanlarda yaşar. Bu nedenle birçok ırkı türemiştir. Bunlardan biri de Güney ve Batı Anadolu’da yaşar, fakat soyu çok azalmıştır. Parslar değerli postları nedeniyle avlanırlar. Genellikle tek başlarına yaşar, yalnızca üreme mevsiminde çift olarak gezerler. Dişi parsın gebelik süresi 100 gündür; 2-4 yavru doğurur. Yavrular bir sonraki doğuma kadar analarının yanında kalırlar.

Konu ile ilgili aramalar: Pars Nedir Pars ödev ara Pars kelime anlamı Pars sözlükte ara Pars ansiklopedi bilgi bankası ara Pars ne demek Pars neye denir

Pars ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver