Parklardaki Spor Aletleri Zayiflatirmi-Parklardaki spor aletleri nasıl kullanılır Hakkında Bilgi

Aşağıda Parklardaki Spor Aletleri Zayiflatirmi-Parklardaki spor aletleri nasıl kullanılır ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Son yıllarda gerek İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde gerekse Anadolu’nun küçük belediyelerindeki parklarda fitness ve egzersiz aletlerini çokça görmeye başlar olduk. Belediyelerimizin insan sağlığını ve egzersizin sağlıklı yaşam üzerine olumlu etkilerini takdir etmeleri bu spor aletleri ile tanışmamıza vesile oldu. Ancak kullanıcı tarafında spor aletlerinin faydaları ve kullanımı konusunda bir bilinçsizliğin olduğu da muhakkak. Bu bilinçsizliğin temelinde belediyelerin parklara koyduğu spor aletlerinin nasıl kullanılması gerektiği hakkında bu aletlerin çevresinde en ufak bir bilginin olmaması da yatıyor. Çoğu okurumuz parklardaki spor aletleri zayıflamak ve kilo vermek için kullanılabilir mi bunu merak ediyor. Bu soruya elbette olumlu yanıt vermekte hiç bir sakınca yoktur. Ancak parklardaki spor aletleri nasıl kullanılır bunu da bilmek şart oluyor. İşte sizlere seçtiğimiz belli başlı spor aletlerini daha doğrusu parklarda bulunanları tanıtarak bu bilgi açığını kapatmaya çalışacağız.

Kol ve Omuz Açma Aleti
Kol ve Omuz Açma Sistemi Hem kolları ve omuzları güçlendirmek hem de kol ve omuz bölgesinde hareketsizlik ve yaşın ilerlemesi ile birlikte oluşan kireçleme riskini en aza indirmek için kol ve omuz açma sistemi aleti kullanılabilir. Bu alet aynı zamanda kadınlarda görülen kol ve omuz sarkmaları için de faydaları olan bir spor aletidir. Kol inceltmek için basit egzersizler bu aletle yapılabilir.

Kol egzersizi nasıl yapılır

Aletin iki adet direksiyon biçiminde mekanizması vardır. Her elle ayrı simidi tutarak sağa veya sola tempolu bir biçimde 10 dakika kadar sürekli çevirin.

Bisiklet Aleti

 Bisiklet Aleti

Bu alet bildiğimiz zayıflama bisikletine çok bezer ve pedalının çevrilmesi suretiyle kullanılır. Özellikle bacak inceltmek, basen ve kalça zayıflatmak için ideal bir alettir.

Eliptik Yürüyüş Aleti
Eliptik Yürüyüş AletiBu alet kol ve bacak koordinasyonunu sağlarken özellikle yan karın, kol ve bacak kaslarının bir arada çalışmasına yardımcı olur.Fizik tedavi ve rehabilitasyon amacıyla eklemlerinde kireçlenme şikayetleri olanların    kullanabileceği bir alettir. Ayrıca hızlı tempoda çok iyi yağ yakar . Göbek eritmek için günde 1 saat egzersiz yapılabilecek bir park spor aletidir.

yürüyüş aleti
Yürüyüş aletiSpor salonlarında kullanılan elektronik yürüyüş aletinin vücut tarafından koorinasyon içerisinde yürüyüş yapabilmesini sağlayan bir diğer versiyonudur. Kardiyo egzersizi olarak gerçekten kalbi ve damarların kan akışını hızlandırır ve bacakları güçlendirir.

parklardaki spor aletleri
Bu spor aletinin bir bölümü ile step hareketleri yapılabilirken diğer bölümüyle ise kollar ve bacaklar çalıştırılabilir.


İki kişiyle kullanılabilen bu alet yürüme mantığıyla çalışmaktadır. Bacak kaslarının gelişmesi açısından destekleyicidir.Karşılıklı iki kişi basma yerlerine çıkar ve tutacaklar yardımıyla kolektif olarak adım atar.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver