Parkinson Hastalığı Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi Hakkında Bilgi

Parkinson Hastalığı Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi

Parkinson Hastalığı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Parkinson Hastalığı Nedir, Parkinson Hastalığı Ne Anlama Gelir, Parkinson Hastalığı Ne Demektir, Parkinson Hastalığı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Parkinson Hastalığı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Parkinson Hastalığı Anlamı

Parkinson Hastalığı Nedir Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Yöntemi

Titreme, kasların katılaşması, istemli hareketlerde azalma şeklinde, çok nadir görülen bir hastalık. Hastalık 60 yaşın üstündeki yaşlı kimselerde ekstrapiamidal sinir sistemi hastalığı olarak görülebilir. Bazı durumlarda da beyin iltihaplanması ya da benzer hastalıklar neden olabilir. Şiddetli bir terleme, vücut kasılması, ardından da parmak uçlarından başlayıp, bütün vücuda yayılan bir titremeyle kendini gösterir. 1817 yılında James Parkinson tarafından tanımlanmıştır.

Tedavisi için skopolamin, atropin ve son zamanlarda sentetik bazı ilaçlar kullanılmaktadır. Banyolar ve masajlar da kaslardaki gerginliği önler ve hastayı rahatlatır. Cerrahî müdahaleyle de tedavi yoluna başvurulmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Parkinson Hastalığı Nedir Parkinson Hastalığı ödev ara Parkinson Hastalığı kelime anlamı Parkinson Hastalığı sözlükte ara Parkinson Hastalığı ansiklopedi bilgi bankası ara Parkinson Hastalığı ne demek Parkinson Hastalığı neye denir

Parkinson Hastalığı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver