Paris Kongresi Nedir Kimler Katıldı Kararlar Hakkında Bilgi

Paris Kongresi Nedir Kimler Katıldı Kararlar

Paris Kongresi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Paris Kongresi Nedir, Paris Kongresi Ne Anlama Gelir, Paris Kongresi Ne Demektir, Paris Kongresi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Paris Kongresi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Paris Kongresi Anlamı

Paris Kongresi Nedir Kimler Katıldı Kararlar

Jön Türklerin, İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin ve II. Abdülhamit’e karşı olan diğer bazı kuruluşların katıldıkları kongre (27-29 Aralık 1907). İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin Paris merkezi, diğer Jön Türk gruplarını da kapsayacak geniş bir cephenin oluşturulmasını amaçlıyordu. Ahmet Rıza, Samipaşazade Sezai, Prens Sabahattin, Fazıl Bey, Dr. Nihat Bey ve Taşnak-tsutyun örgütünden Malumyan Efendi’den oluşan komisyonun kararı üzerine Paris’te bir kongre toplandı. 20 oturum süren kongrenin sonucunda, temel olarak üç noktada anlaşıldı:

1) Tüm örgüt üyeleri padişahı tahttan feragat etmeye zorlayacak,
2) tüm Osmanlılar için eşitlik ve özgürlük temeline dayanan temsili bir parlamentonun kurulması için çalışılacak,
3) bu amaçlara ulaşmak için barışçı yolların araştırılmasını sağlayacak sürekli bir komite kurulacaktı.

Konu ile ilgili aramalar: Paris Kongresi Nedir Paris Kongresi ödev ara Paris Kongresi kelime anlamı Paris Kongresi sözlükte ara Paris Kongresi ansiklopedi bilgi bankası ara Paris Kongresi ne demek Paris Kongresi neye denir

Paris Kongresi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver