Parapsikoloji Nedir Hakkında Bilgi

Parapsikoloji Nedir

Parapsikoloji anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Parapsikoloji Nedir, Parapsikoloji Ne Anlama Gelir, Parapsikoloji Ne Demektir, Parapsikoloji Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Parapsikoloji ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Parapsikoloji Anlamı

Telepati, olacağı bilme gibi doğaüstü güçleri ve olayları araştırma işi. Parapsikoloji bir anlamda insanları eskiden beri ilgilendirmiş olan, başkalarının düşüncelerini okuma, ilişki kurma gibi konuların modern bir ürünü sayılabilir. Günümüzdeki başlıca uğraş alanları “gaipten haber verme”, “telepati”, “altıncı his” ve “eşyanın hareketini düşünce yoluyla etkileme”dir (psikokinesis, telekinesis). Eski inançlara duyulan bu yeni ilgi, ilkin geçen yüzyılın sonlarında ortaya çıktı. 1882′de Londra’da kurulan Society for Psychical Research derneğinin çalışmaları parapsikolojinin başlangıcını oluşturdu. Günümüzde içlerinde üniversiteler de olmak üzere birçok bilimsel kuruluşta parapsikoloji araştırmaları yapılmaktadır. Bununla beraber çalışmaların yeni oluşu ve konu üzerine bilinenlerin azlığı nedeniyle parapsikoloji henüz bir bilim dalı olarak kabul edilmiş değildir.

Konu ile ilgili aramalar: Parapsikoloji Nedir Parapsikoloji ödev ara Parapsikoloji kelime anlamı Parapsikoloji sözlükte ara Parapsikoloji ansiklopedi bilgi bankası ara Parapsikoloji ne demek Parapsikoloji neye denir

Parapsikoloji ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver