Parametre Nedir Hakkında Bilgi

Parametre Nedir

Parametre anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Parametre Nedir, Parametre Ne Anlama Gelir, Parametre Ne Demektir, Parametre Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Parametre ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Parametre Anlamı

Matematiksel bir ifadede yer alan ve değeri, belirli bir kümeyi belirleyen değişken. Parametrik denklemlerde birden çok parametre bulunabilir. Örneğin f(x)=ax2+b, bir parabole karşılık gelen noktalar kümesinin genel denklemi olup a ve parametreleri cinsinden ifade edilmiştir. a ve b yerine konulacak sayılar belli bir noktalar kümesini, yani özgül bir parabolü belirler.

Tek parametreli denklemlerde parametre olarak genellikle m harfi kullanılır (örneğin mx2 + (m-1) x + 2 = 0 gibi). Analitik geometride, konikler için, odak ile konik arasındaki eksene dik uzunluk “parametre” olarak adlandırılır ve p harfiyle gösterilir.

Konu ile ilgili aramalar: Parametre Nedir Parametre ödev ara Parametre kelime anlamı Parametre sözlükte ara Parametre ansiklopedi bilgi bankası ara Parametre ne demek Parametre neye denir

Parametre ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver