Papatya Nedir Nerede Yetişir, Yararları Ve Faydaları Nelerdir Hakkında Bilgi

Papatya Nedir Nerede Yetişir, Yararları Ve Faydaları Nelerdir

Papatya anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Papatya Nedir, Papatya Ne Anlama Gelir, Papatya Ne Demektir, Papatya Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Papatya ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Papatya Anlamı

Papatya Nedir Nerede Yetişir, Yararları ve Faydaları Nelerdir
Bileşikgillerden, bahar ve yaz aylarında çiçek açan kır bitkisi (Matricaria chamomilla). Orta ve Güney Avrupa ile Batı Asya’da yayılmıştır. Taşıdığı eterik yağlardan dolayı tıpta kullanılır (sakinleştirici, spazm çözücü, antiseptik). Çiçekleri kurutularak çay gibi içilir. Sapı çok dallı, yaprakları çift tüysüdür. Çiçekleri tek bir çiçek değil, kenardakileri beyaz, ortadakileri sarı olan bir çiçek topluluğudur. Kendine özgü keskin bir kokusu vardır. Asıl papatyadan görünüşte küçük farklarla (yapraklarının tek tüysü oluşu vb.) ayrılan bir başka tür de kokulu papatyadır (Anthemis nobilis) ve tıpta kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Papatya Nedir Papatya ödev ara Papatya kelime anlamı Papatya sözlükte ara Papatya ansiklopedi bilgi bankası ara Papatya ne demek Papatya neye denir

Papatya ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver