Papağan Nedir Nerede Yaşarlar Nasıl Beslenir Hakkında Bilgi

Papağan Nedir Nerede Yaşarlar Nasıl Beslenir

Papağan anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Papağan Nedir, Papağan Ne Anlama Gelir, Papağan Ne Demektir, Papağan Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Papağan ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Papağan Anlamı

Papağan Nedir Nerede Yaşarlar Nasıl Beslenir
Kuşlar (Aves) sınıfının, papağanlar (Psittaciformes) takımındaki 328 türe verilen genel ad. Güney Yarım Küre’deki Pantropik bölgede, ılıman kuşakta yaygın olan; genellikle ağaçlarda, ender olarak da zeminde yaşayan kuşlardır. Başları büyüktür. Üst gaganın ucu kıvrıktır ve alt gaga daha kısadır. Kuşlar içinde beyin organizasyonu en çok bu hayvanlarda gelişmiştir. Bu nedenle birçoğu, insan ve kuş sesini taklit edebilir. Renkleri alımlıdır. Papağanlar, genellikle altı alt-familya ve 80 cins altında toplanırlar. Beslenme alışkanlıkları yaşadıkları yere göre değişiklik gösterir. Böcek ve mantarlardan, bal özü ve meyve suyuna kadar, değişik birçok besin maddesiyle beslenen türleri vardır.

Konu ile ilgili aramalar: Papağan Nedir Papağan ödev ara Papağan kelime anlamı Papağan sözlükte ara Papağan ansiklopedi bilgi bankası ara Papağan ne demek Papağan neye denir

Papağan ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver