Papa Nedir Kimdir Hakkında Bilgi

Papa Nedir Kimdir

Papa anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Papa Nedir, Papa Ne Anlama Gelir, Papa Ne Demektir, Papa Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Papa ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Papa Anlamı

Roma piskoposu, Katolik Kilisesinin lideri ve Vatikan Devleti’nin başkanıdır. Katolikler papayı Hz. İsa’nın dünyadaki temsilcisi olarak kabul eder. Romanın ilk piskoposu Aziz Petrus’un ardılı olarak düşünülen papalar, 1900 yılı aşkın süredir varlıklarını korumuşlardır. Baba anlamına gelen papa sözcüğü Lâtince kökenlidir. Katoliklere göre, kilisenin en yüksek öğretmeni konumunda olan papa, belirli koşullarda din, iman ve ahlâk konularında dile getirdiği öğretilerde hiçbir zaman yanılmaz.

Konu ile ilgili aramalar: Papa Nedir Papa ödev ara Papa kelime anlamı Papa sözlükte ara Papa ansiklopedi bilgi bankası ara Papa ne demek Papa neye denir

Papa ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver