Panzehir Nedir Nasıl Yapılır Hakkında Bilgi

Panzehir Nedir Nasıl Yapılır

Panzehir anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Panzehir Nedir, Panzehir Ne Anlama Gelir, Panzehir Ne Demektir, Panzehir Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Panzehir ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Panzehir Anlamı

Zehirin etkisine karşı gelen koruyucu madde. Zehirlerin çeşidine göre cinsleri vardır. Vücuda girdikten sonra, zehirin yapısını bozarak etkilerini önler. Zehirlenmelerde, zehirlenmeye neden olan maddeyi bilmek ve buna uygun panzehiri kullanmak gerekir. İlaçlardan başka süt, yoğurt, yumurta akı, limon gibi maddeler de panzehir olarak faydalı olur. Genellikle asit zehirlenmelerine karşı karbonat, alkali zehirlenmelere karşı sirkeli su, kusturucu ilaçlar, fosfor zehirlenmelerine karşı süt, arseniğe karşı kireç suyu ve yumurta akı, mantar zehirlenmelerine karşı limon suyu kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Panzehir Nedir Panzehir ödev ara Panzehir kelime anlamı Panzehir sözlükte ara Panzehir ansiklopedi bilgi bankası ara Panzehir ne demek Panzehir neye denir

Panzehir ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver