Panter Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Panter Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Panter anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Panter Nedir, Panter Ne Anlama Gelir, Panter Ne Demektir, Panter Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Panter ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Panter Anlamı

Panterler Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Memeliler (Mammalia) sınıfının, yırtıcılar (Carnivora) takımının, kediler (Felidae) familyasındaki bazı türlere verilen genel ad. Boyları 1,5m, kuyrukları 1m, omuzlarının yerden yüksekliği de yaklaşık 45-62 cm kadardır. Postları canlı ve parlak renklidir. Renkleri kırmızımsı sarı, üzerleri siyah beneklidir. Başları büyük ve yuvarlaktır. Çeneleri ileri doğru çıkıktır. Boyunları kısadır. Bacakları orta yükseklikte ve kuvvetlidir. Pençeleri orta büyüklükte, tüylü ve yumuşaktır. Yiyeceklerini, geyikler, yaban keçileri, yaban domuzları, antiloplar, maymunlar, diğer küçük memeliler, kuşlar hatta kertenkeleler oluşturur. Bazen etli ve sulu meyveleri de yerler. Geniş yapraklı ve iğne yapraklı ormanlarda, çalılıklar ve maki ile örtülü sarp kayalık arazilerde, insanlardan uzak bir şekilde yaşarlar. Deniz seviyesinden 3500 m yüksekliklere kadar çıkarlar. Genellikle gece dolaşır ve avlanırlar. Sonbahar ve kış günlerinde güneşlenmeyi severler. Çok iyi tırmanırlar ve iyi sıçrarlar. Yürüyüşleri çok sessizdir. Yaşam süreleri 16-22 yıl kadardır. Önceleri Afrika’dan, Çin, Türkmenistan, Java ve Transkafkasya’ya kadar yaygın olmalarına karşın, bugün birçok yerde soyları insanlar tarafından tüketilmiştir.

Konu ile ilgili aramalar: Panter Nedir Panter ödev ara Panter kelime anlamı Panter sözlükte ara Panter ansiklopedi bilgi bankası ara Panter ne demek Panter neye denir

Panter ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver