Pankreas Kanseri Belirtileri, Pankreas Kanseri Nasıl Belirti Verir, Pankreas Kanserinin Belirtileri Nelerdir

pankreas tümörü, pankreas tümörü belirtileri, pankreas tümörü belirtileri neler, pankreas tümörü kanseri belirtileri

Pankreas tümörü belirtileri nelerdir?

Genetik faktörlerin, aşırı kırmızı et, şeker, tuz ve hamur işi tüketiminin, küçük yaşlardan beri aşırı sigara kullanmanın sonucu olarak husule geldiği düşünülen pankreas tümörü, mütenevvi şikayetlerle kendini belli etmektedir. Pankreas tümörünün belirtileri olan bu şikayetler hastanın genel sağlık durumunun bozulmasına sebep olduğu için oldukça can sıkıcı bir hal almaktadır. Peki pankreas tümörü belirtileri nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Pankreas kanseri belirtileri

Omurganın bel bölümünün ön kısmında karın boşluğunda bulunan vücuda giren her glikozu ensülin üretimine çeviren ve ensülin dengesini kontrol etme gibi önemli bir özelliği bulunan salgı bezidir. Bu salgı bezinde husule gelen tümörün belirtileri ise kilo kaybı, iştahsızlık, karaciğer büyümesi, ciltte kaşıntı, halsiz kalma ve ağrılardır.

Ancak genel olarak pankreas kanseri belirtileri hissedilmez. Hissedilse bile bu belirtiler ya ciddiye alınmaz ya da başka hastalıkla ilişkisi olduğu düşünülür. Belirti göstermeyen pankreas kanseri sinsi bir şekilde ilerlediği ve tedavisi de yapılmadığı için hastalar hayatlarını kaybederler.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver