Panik Atak, Panik Atak Belirtileri, Panik Atak Belirtileri Nelerdir

panik atak hastalığı, panik atak hastalığı belirtileri, panik atak hastalığı nedeleri, panik atak hastalığı tedavisi

Panik atak

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Toplumu derinden etkileyen bu hastalık, aniden meydana çıkar ve kişinin hayatını kabusa çevirir. Bu hastalığa yakalanan çoğu kişi delirme ve ölü korkusu yaşamaktadır. Bu korkuların yanı sıra kontrolü kaybetme, dengesizlik, baş dönmesi ve bulantı gibi daha birçok sorun ortaya çıkar.

 

Panik atak nedenleri

 

Panik atak nedeni daha çok fobilerdir. Psikoloji bozukluk, sürekli stres yaşama yada yaşama olasılığı Panik atak hastalığını tetikler. Ayrıca; yetersiz beslenme alışkanlığı, sindirim sorunları, besin alerjileri, kafein, sigara, alkol, bazı uyuşturucular ve ağır diyetlerde panik atak nedenleridir. Psikolojik nedenlerden dolayı kullanılan anti-depresanlar da ilk başlarda Panik atağa neden olmaktadır.

 

Panik atak belirtileri

 

Panik atak belirtilerinden az önce biraz bahsettik. Bunlara ilaveten şunları da ekleyebiliriz; bayılacakmış gibi hissetme, çarpıntı, terleme, titreme, boğulma ya da nefes alamama hissi, vücutta titreme, karın ağrısı, çevreyi gerçek değilmiş gibi algılama, göğüste ağrı veya sıkışma. Ani ve hızlı bir şekilde gelişen Panik atak bazen 1-2 dakika, bazen 10 dakika bazen de 15-20 dakika gibi uzun bir süre, hatta 1 saat bile devam edebilir.

 

Panik atak tedavisi

 

Tedavisi bulunan bir hastalıktır, Panik atak. Tedavi için Psikiyatri uzmanına başvurulmalıdır. Panik atak tedavisi için ilaç kullanılmaktadır. Nörobiyogeribildirim uygulamasıda söz konusu hastalığın tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem, bedensel tepkilerinizi anlamanıza ve bunların üstesinden gelmenize yardımcı olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver