Pandora Nedir Hakkında Bilgi

Pandora Nedir

Pandora anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Pandora Nedir, Pandora Ne Anlama Gelir, Pandora Ne Demektir, Pandora Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Pandora ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Pandora Anlamı

Yunan mitolojisine göre yaratılan ilk kadın. Efsaneye göre tanrılar tanrısı Zeus, insanlar için kendisinden ateşi çalan Prometheas’ı ve insanları cezalandırmaya karar verir; Hephaistos’u çağırarak ondan, toprak ve sudan, Afrodit ve Minerva kadar güzel bir kadın yaratmasını; Hermes’ten de bu kadının kalbine tilki huyu koymasını ister. Zeus, kadına Pandora adını takar; onu, elinde iyilik ve kötülüklerle dolu bir çanakla Prometheas’ın kardeşi Epimetheas’a gönderir. Epimetheas onunla evlenir; ama Pandora, çanağın kapağını açınca dünyaya kötülükler saçılır; “umut”un tam dışarı çıkacağı sırada da kapağı kapatır. Bu efsane, çeşitli öykü ve şiirlerin esin kaynağı olmuştur.

Konu ile ilgili aramalar: Pandora Nedir Pandora ödev ara Pandora kelime anlamı Pandora sözlükte ara Pandora ansiklopedi bilgi bankası ara Pandora ne demek Pandora neye denir

Pandora ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver