Panda Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Panda Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Panda anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Panda Nedir, Panda Ne Anlama Gelir, Panda Ne Demektir, Panda Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Panda ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Panda Anlamı

Pandalar Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
(Ailuropoda melanoleuca). Ayıların yer aldığı Ursidae familyasındandır. Dev panda olarak da bilinir. Çin’in güneybatı kesimlerinde, Himalaya ormanlarında yaşar. Tüyleri sık ve pas kırmızısı renginde, karnı, bacakları kara, postu gösterişli bir hayvandır. Uzunluğu 1,5 m, ağırlığı 160 kg civarındadır.

Pandaların diş yapıları, bambu bitkisinin sürgün ve yapraklarını tüketmelerine uygun biçimde gelişmiş olduğundan, bu bitkiyle beslenmektedirler. Ancak sindirim sistemlerinin yapısı etçillerinkine benzemektedir; dolayısıyla bitkiden gelen selülozu sindiremezler. Bu nedenle de beslenmek için çok miktarda bitki tüketmek zorunda kalırlar. Hantal görünümlerine karşın, oldukça çevik hayvanlardır. Genellikle mart-mayıs ayları arasında çiftleşirler. Dişilerin gebelik süresi 122-163 gün sürer. Bir ya da iki yavru doğururlar. Az sayıda yavru doğurmaları, yavruların ergin hâle gelmelerinin 6-7 yılı bulması ve her şeyden önemlisi yaşama ortamlarının yok edilmesi sayılarının azalmasına yol açmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Panda Nedir Panda ödev ara Panda kelime anlamı Panda sözlükte ara Panda ansiklopedi bilgi bankası ara Panda ne demek Panda neye denir

Panda ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver