Pamukçuk Nedir Neden Olur, Nasıl Geçer Zararlı Mıdır? Hakkında Bilgi

Pamukçuk Nedir Neden Olur, Nasıl Geçer Zararlı Mıdır?

Pamukçuk anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Pamukçuk Nedir, Pamukçuk Ne Anlama Gelir, Pamukçuk Ne Demektir, Pamukçuk Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Pamukçuk ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Pamukçuk Anlamı

Pamukçukküfü mantarından oluşan, sindirim aygıtında ve özellikle de ağızda ortaya çıkan bir hastalık. Daha çok yeni doğmuş çocuklarda görülür. Kırmızı ve beyaz renkli kabarcıklar hâlinde pamuksu bir görünümü vardır. Bulaşıcıdır. Süt çocuklarında beslenme bozuklukları ve yetişkinlerde bedensel direnci azaltan hastalıklara bağlı olarak görülür. Genel olarak antibiyotiklerle tedavi edilir. Ağızda eritilen pastiller ve metilen mavisi (C16H18N13SCl) içeren sıvı ilaçlarla da tedavisi mümkündür. Halk arasında pamukçuk, üzerine “dut şurubu” sürülerek de tedavi edilir.

Pamukçuk Nedir Neden Olur, Nasıl Geçer Zararlı mıdır
Konu ile ilgili aramalar: Pamukçuk Nedir Pamukçuk ödev ara Pamukçuk kelime anlamı Pamukçuk sözlükte ara Pamukçuk ansiklopedi bilgi bankası ara Pamukçuk ne demek Pamukçuk neye denir

Pamukçuk ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver