Palyaço Nedir Hakkında Bilgi

Palyaço Nedir

Palyaço anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Palyaço Nedir, Palyaço Ne Anlama Gelir, Palyaço Ne Demektir, Palyaço Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Palyaço ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Palyaço Anlamı

Pantomim ve sirk gösterilerinde çeşitli maskaralıklarla seyirciyi güldüren komik karakter. Kendine has makyajı ve giysileri olan palyaçolar, görsel bir mizaha, saçma durumlara abartılı ve canlı beden hareketlerine dayalı kalıplaşmış gösterileriyle geleneksel soytarıdan ayrılırlar. Bugün bilidiği kadarıyla palyaçonun en eski örneği Eski Yunan’da ortaya çıkmıştır. İkincil bir karakter olarak kel kafalı ve içleri doldurulup şişirilmiş giysileriyle bu maskaralar, fars ve mim türü oyunlarda daha ciddî karakterlerin parodisini yapar ve bazen seyircilere kabuklu yemişler atarlardı.

Gerçek sirk palyaçosunun ilk örneği 19. yüzyıl başında İngiltere’de Joseph Grimal vermiştir. Sinemada palyaço figürü, üstüne oturmayan bol giysileri ve paytak yürüyüşüyle, Charlie Chaplin’in unutulmaz Şarlo tipiyle doruk noktasına ulaşmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Palyaço Nedir Palyaço ödev ara Palyaço kelime anlamı Palyaço sözlükte ara Palyaço ansiklopedi bilgi bankası ara Palyaço ne demek Palyaço neye denir

Palyaço ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver