Palandöken Dağı Nedir Nerededir Yüksekliği Kaç Metredir Hakkında Bilgi

Palandöken Dağı Nedir Nerededir Yüksekliği Kaç Metredir

Palandöken Dağı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Palandöken Dağı Nedir, Palandöken Dağı Ne Anlama Gelir, Palandöken Dağı Ne Demektir, Palandöken Dağı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Palandöken Dağı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Palandöken Dağı Anlamı

Palandöken Dağı Nedir Nerededir Yüksekliği Kaç Metredir
Doğu Anadolu bölgesinde bulunan dağ. Erzurum’un güneyini bir yay gibi kuşatan Karasu-Aras dağları içinde yer alan Palandöken Dağı’nın en yüksek noktası, 3176 m yüksekliğe sahip olan Büyükejder tepesidir. Ormandan yoksun çıplak bir görünümü olan Palandöken Dağı’nın çevresinde, büyükbaş ve küçükbaş hayvanların otlatıldığı geniş otlaklar vardır. Kış mevsiminde yağan karın uzun süre yerde kalması, Palandöken Dağı’nı önemli bir kış sporları merkezi durumuna getirmiştir. Birinci Dünya Savaşı’ndan önce askerî amaçlı yapılmaya başlanan kayakçılık, daha sonra halk arasında da yaygınlık kazanmıştır. Erzurum’a yalnızca 10 dakikalık uzaklıkta bulunan Palandöken Kayak Merkezi, günümüzde en çok tercih edilen kayak merkezlerimizden birisidir.

Konu ile ilgili aramalar: Palandöken Dağı Nedir Palandöken Dağı ödev ara Palandöken Dağı kelime anlamı Palandöken Dağı sözlükte ara Palandöken Dağı ansiklopedi bilgi bankası ara Palandöken Dağı ne demek Palandöken Dağı neye denir

Palandöken Dağı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver