Ozonosfer Nedir Hakkında Bilgi

Ozonosfer Nedir

Ozonosfer anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Ozonosfer Nedir, Ozonosfer Ne Anlama Gelir, Ozonosfer Ne Demektir, Ozonosfer Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Ozonosfer ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Ozonosfer Anlamı

Stratosferin üst katlarında yer alan ozon tabakası. Yerden 15 ilâ 40 km yükseklikte, en yoğun olarak da 25 km. yükseklikte bulunur. Morötesi ışınımın oksijen moleküllerine etkimesiyle meydana gelir. Morötesi ışınların daha kısa dalga boylu olan bölümüyse ozon tarafından soğurularak ters bir tepkimeyle kimi ozon molekülleri yeniden oksijene dönüşür. Böylece hem atmosferde sınırsız bir ozon oluşumu gerçekleşmez hem de yaşama zararlı morötesi ışınımın yeryüzüne ulaşması önlenmiş olur.

Konu ile ilgili aramalar: Ozonosfer Nedir Ozonosfer ödev ara Ozonosfer kelime anlamı Ozonosfer sözlükte ara Ozonosfer ansiklopedi bilgi bankası ara Ozonosfer ne demek Ozonosfer neye denir

Ozonosfer ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver