ozon tedavisi nedir fiyatı, faydaları nelerdir zayıflama nasıl yapılır Hakkında Bilgi

Aşağıda ozon tedavisi nedir fiyatı, faydaları nelerdir zayıflama nasıl yapılır ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Ozon tedavisi, oksijen gazının bir türevi olan ozonla sağlık ve zayıflama için yapılan terapi seanslarına verilen tedavi adıdır. Ozon tedavisinin uygulanışı 1860 lara kadar gitmektedir. Ancak teknolojinin ilerlemesiyle ozon gazı adeta yeniden keşfedilmiş ve AIDS, Kanser, Zehirlenme, Zayıflama ve Selülit Tedavisi gibi değişik amaçlarla kullanılmaya başlanmıştır. Araştırmalar göstermektedir ki hipertermik ve transdermal ozon tedavi yöntemleri, vücudun oksijenle doymasında oldukça etki ve fayda sağlamaktadır. Metabolizmanın hızlı işlemesi ve hızlanması için oksijen gazının önemi büyüktür. Çünkü yağ yakımında ana yakın, hücrelere alyuvarlar ile ulaşan oksijen gazıdır. Ozon tedavisinde sauna benzeri özel ozon odalarında müşteriler ozon gazına maruz bırakılmakta ve bu ozon gazı da cilt yoluyla kana karışmaktadır. Özellikle selülitleri olan hanımların ozon gazı tedavisini denemelerini tavsiye edilebilir. Zira selülitin en önemli nedeni, yağ hücrelerinin oksijensiz kalması sonucu doku bozulmaları yaşamalarıdır. Ozon tedavisi ile yağ hücreleri oksijene maruz bırakılarak parçalanmakta ve kan yoluyla böbreklere taşınarak vücuttan atılmaktadır. Bu da hem ozon tedavisi yoluyla zayıflama hem de selülit tedavisi anlamına gelmektedir.

Vücudumuz yağ, karbonhidrat gibi maddelerden oluşmaktadır. Bu besin gruplarının her ikisinin de kimyası analiz edilirse oksijen moleküllerinden oluştuklarını görebilirsiniz. Ancak terleme veya idrar yoluyla hücrelerdeki bu oksijen ve hidrojen gazları vücut dışına kaçmakta ve vücudumuz oksijensiz kalmaktadır. Ozon tedavisinin temel felsefesi, vücudun eksilen oksijen oranını dengeleyerek sağlıklı bir metabolizmaya kavuşmasını sağlamaktır.

Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Öncelikle transdermal hipetermik veya transkutan ozon tedavisi olanağı saplayan bir güzellik merkezine gitmemiz gerekecektir. Ozon tedavisi henüz çok yaygın bir tedavi türü olmadığı için özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Konya, Antalya gibi büyük şehirlerde bulunabilinen bir imkandır.  Daha sonra sauna benzeri sıcak buharlı odada başımız hariç olmak üzere vücudumuzun tüm cilt kısımlarına temas edecek şekilde buharla birlikte ozon gazı tatbiki yapılacaktır. Burada ozon gazı cilt vasıtasıyla kana karıştığı için bu tür ozon terapisinin ismine transdermal ozon uygulaması yöntemi adı verilmektedir.  Daha sonraki adımda ise vücudumuzun ozon gazını tam manasıyla emmesini ve ter gözenekleri vasıtasıyla toksin atımını sağlamak için bu odada bir süre bekletilmek gelmektedir.  Burada sıcak buhar özellikle inatçı vücut yağları denilen katı nitelikli selülit yağlarını da iyice yumuşatmakta ve yağ erime sürecini başlatmaktadır. Transdermal ozonterapi ( Ozon sauna ) ile yapılan yağ yakımı ve kilo kaybı kalıcı olmaktadır. Buharlı kabinde başımız dışarıda kalacak biçimde 20 ila 40 dakika bekledikten sonra yaklaşık olarak 1 saat koşmuş kadar extra kalori harcamış oluruz.

Ozon tedavisinin ve terapisinin faydaları nelerdir:

1) Vücuttan toksin atılımını hızlandırır.

Damarlarda yağların tıkamasıyla oluşan oksitlenmenin önüne geçer.

3) Damarlarda damar açıcı özelliği nedeniyle kalp ve damar hastalarına şifa dağıtır.

4) Fiyatı diğer estetik kilo verme yollarına nazaran çok daha ekonomiktir.

Yurt dışında ozon seansı ile birlikte yağ yakıcı diğer bir madde olan oksijen perioksit gazı da kullanılır.

Ozon tedavisi kimlere yapılır

ozon tedavisi her ne kadar bölgesel bir zayıflama ve detoks yöntemi olsa da sağlıklı bireylerin detoks kürü yapmaları amacıyla de Ozon tedavisi yaptırmalarında hiç bir sakınca yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver