Otopsi Nedir Hakkında Bilgi

Otopsi Nedir

Otopsi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Otopsi Nedir, Otopsi Ne Anlama Gelir, Otopsi Ne Demektir, Otopsi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Otopsi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Otopsi Anlamı

Ölüm nedenini ortaya çıkarmak için cesedin muayene edilmesi. Sözcük, Yunanca “autopsia”dan (kendi gözleriyle görme) gelmektedir. Ölüm nedenini bulabilmek amacıyla bir cesedin kesilmesi ve parçalara ayrılmasına teşrih, disseksiyon da denilmektedir. Fakat ölümden sonra ceset üzerinde yapılan otopsinin sınırları değişiktir. Normal ölümlerde otopsi, cesedin ailesinin izniyle yapılabilir ya da buna gerek duyulmaz. Ancak yasal durumlarda ilgili cesette otopsi yapılmasına karar verme yetkisi, cumhuriyet savcılığına aittir. Omurga, kafatası, göğüs ve karın boşluklarının açılıp incelenmesi temeline dayanır.

Konu ile ilgili aramalar: Otopsi Nedir Otopsi ödev ara Otopsi kelime anlamı Otopsi sözlükte ara Otopsi ansiklopedi bilgi bankası ara Otopsi ne demek Otopsi neye denir

Otopsi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver