Otomatik Vites Nedir Hakkında Bilgi

Otomatik Vites Nedir

Otomatik Vites anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Otomatik Vites Nedir, Otomatik Vites Ne Anlama Gelir, Otomatik Vites Ne Demektir, Otomatik Vites Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Otomatik Vites ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Otomatik Vites Anlamı

Sürücünün vites değiştirmesine gerek bırakmayan hız aktarma sistemi. Genellikle motorlu taşıtlarda kullanılır. Otomatik vitesli araçlarda “debriyaj pedalı” ve gerçek anlamda bir “vites kolu” bulunmaz. Motordan hareket, mekanik bir debriyaj yerine, hidrolik kavramlarla aktarılır. Motorun hızına bağlı olarak sürücü tarafından ayarlanan bir regülatör, uygun dişlileri devreye sokarak bütün hızlarda maksimum verimi sağlayacak sürekli değişen bir moment oranı sağlar.

Konu ile ilgili aramalar: Otomatik Vites Nedir Otomatik Vites ödev ara Otomatik Vites kelime anlamı Otomatik Vites sözlükte ara Otomatik Vites ansiklopedi bilgi bankası ara Otomatik Vites ne demek Otomatik Vites neye denir

Otomatik Vites ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver